Prowadzenie ciąży u zwierząt

Prowadzenie ciąży i poród

Ciąża zwierzęcia to czas radosnego oczekiwania. Dbamy o to, aby wszyscy cieszyli się tym razem z Waszymi pupilami.

Rozród zwierząt domowych

Wiemy, jak wiele radości do życia wnosi nowy, futrzany członek rodziny. Wiemy również, że kiedy przychodzi czas na pojawienie się jej lub jego dzieci, chcesz, aby wszystko poszło jak najbardziej sprawnie i bez komplikacji.

Ciąża zwierzęcia to ekscytujący czas, ale może być również stresująca. Dlatego wykonujemy badania na każdym etapie ciąży, aby mieć pewność, że młode urodzą się zdrowe. Asystujemy przy porodzie naturalnym oraz w razie potrzeby wykonujemy cesarskie cięcie.

Często zadawane
pytania

Rozród zwierząt to skomplikowany temat. Przeczytaj najczęściej zadawane pytania, aby dowiedzieć się więcej. Jeśli masz wątpliwości – zadzwoń do nas.

Czy wykonujecie cesarskie cięcie u psa?

Tak, jeżeli poród naturalny nie jest możliwy wykonujemy cesarskie cięcie.

Jak przygotować zwierzę do porodu?

Przygotowując zwierzę do porodu zapewnij mu czyste, duże i ciepłe legowisko. Umieść je w cichym, wyłączonym z codziennego użytkowania miejscu, aby zwierzę miało więcej spokoju. Unikaj przeciągów oraz silnego światła słonecznego, a obok posłania postaw miskę ze świeżą wodą. Przygotuj ręczniki papierowe, a zwierzakowi zapewnij odpoczynek i spokój. W widocznym miejscu umieść numer do weterynarza, aby w razie komplikacji móc szybko zadzwonić. Więcej o rozrodzie zwierząt przeczytasz w naszym artykule.

Ile trwa ciąża u psów?

Ciąża u psów trwa zazwyczaj od 61 do 63 dni.

Kontakt

Zastanawiasz się nad rozrodem swojego zwierzęcia? Martwisz się o prowadzenie ciąży? Skontaktuj się z nami, odpowiemy na Twoje pytania.