Rozród zwierząt domowych

Rozród zwierząt towarzyszących

Rozród zwierząt to temat obszerny i dość skomplikowany. Dlatego jesteśmy tu po to, aby wspierać Twojego zwierzaka oraz Ciebie na każdym etapie jego rozmnażania.

rozród zwierząt towarzyszących

Naszym zadaniem w kwestii rozrodu jest zadbanie o to, aby zwierzęta przyniosły na świat zdrowe i silne młode. Specjalizujemy się w rozrodzie zwierząt towarzyszących i przez wiele lat naszej działalności pomogliśmy urodzić się setkom zwierząt.

Pomagamy zajść w ciążę Twojemu zwierzęciu, określając odpowiedni czas na krycie i wykonując inseminację. Wykonujemy badania oraz ocenę jakości nasienia, a także wystawiamy certyfikat jakości ejakulatu.

Często zadawane
pytania

Rozród zwierząt to skomplikowany temat. Przeczytaj najczęściej zadawane pytania, aby dowiedzieć się więcej. Jeśli masz wątpliwości – zadzwoń do nas.

Inseminacja psów - co to jest?

Inseminacja zwierząt to metoda kontrolowanego rozrodu, która polega na wprowadzeniu do dróg rodnych samicy pobranego wcześniej od samca nasienia, bez odbycia stosunku płciowego. Więcej o inseminacji przeczytasz w naszym artykule.

Jakie są wskazania do inseminacji?

Wskazaniem do inseminacji jest zabezpieczenie zwierząt przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, niechęć (lub lęk) suki do psów oraz brak fizycznej możliwości krycia (uniemożliwiają to cechy fizyczne niektórych ras). Więcej o inseminacji przeczytasz w naszym artykule na blogu.

Co to jest „psi reproduktor”?

Pies reproduktor to rasowy pies, który jest zdolny do rozpłodu i uzyskał odpowiednie uprawnienia. Decyzje oraz dokumenty poświadczające zostanie reproduktorem wydaje Związek Kynologiczny w Polsce. Więcej o psich reproduktorach przeczytasz w naszym wpisie na blogu.

Kiedy pies jest gotowy do krycia?

Pies, aby móc rozpocząć krycie powinien mieć ukończone 15 miesięcy.

Czy sztuczne zapłodnienie jest bezpieczne?

Tak, inseminacja jest dla psa bezpiecznym i bezbolesnym zabiegiem.

Kontakt

Zastanawiasz się nad rozrodem swojego zwierzęcia? Martwisz się o prowadzenie ciąży? Skontaktuj się z nami, odpowiemy na Twoje pytania.