Badania prenatalne

Opieka nad ciężarnym zwierzakiem to odpowiedzialność, która wymaga wykonania odpowiednich badań. Wszystkie wykonasz w naszej klinice.

badania prenatalne psów

Ciąża zwierzęcia to poważne przedsięwzięcie i rozumiemy, że może powodować wiele zmartwień. W końcu każdy opiekun chce, aby jego zwierzę urodziło zdrowe i silne młode.

Powierzając nam opiekę nad ciążą swojego zwierzęcia masz pewność, że Twój pupil będzie bezpieczny. Wykonujemy szereg badań, aby upewnić się, że ciąża oraz przyszła mama są w pełni zdrowe i gotowe na rozwiązanie. Badanie USG, RTG, poziom progesteronu, profil tarczycowy oraz cytologia to narzędzia, które pozwalają nam przygotować zwierzę do porodu.

Często zadawane
pytania

Rozród zwierząt to skomplikowany temat. Przeczytaj najczęściej zadawane pytania, aby dowiedzieć się więcej. Jeśli masz wątpliwości – zadzwoń do nas.

Czy badanie USG i RTG są bezpieczne?

Tak, badania USG oraz RTG są bezpieczne dla zwierząt w ciąży. Badanie RTG można wykonać po 45. dniu ciąży.

Jak przygotować zwierzę do porodu?

Przygotowując zwierzę do porodu zapewnij mu czyste, duże i ciepłe legowisko. Umieść je w cichym, wyłączonym z codziennego użytkowania miejscu, aby zwierzę miało więcej spokoju. Unikaj przeciągów oraz silnego światła słonecznego, a obok posłania postaw miskę ze świeżą wodą. Przygotuj ręczniki papierowe, a zwierzakowi zapewnij odpoczynek i spokój. W widocznym miejscu umieść numer do weterynarza, aby w razie komplikacji móc szybko zadzwonić. Więcej o rozrodzie zwierząt przeczytasz w naszym artykule.

Ile trwa ciąża u psów?

Ciąża u psów trwa zazwyczaj od 61 do 63 dni.

Jak wygląda inseminacja psa?

Inseminacja psów to metoda kontrolowanego rozrodu, która polega na wprowadzeniu do dróg rodnych suczki pobranego wcześniej od samca nasienia, bez odbycia stosunku płciowego. Więcej o inseminacji przeczytasz w naszym artykule.

Kontakt

Zastanawiasz się nad rozrodem swojego zwierzęcia? Martwisz się o prowadzenie ciąży? Skontaktuj się z nami, odpowiemy na Twoje pytania.